0 (552) 461 11 39
EnglishTurkish

Yeminli Tercüme Nedir?
Yeminli tercüme, vize başvurusu, üniversite başvurusu gibi yurtdışı işlemleriniz de kullanılmak üzere, belgelerinizin tercüme edildikten sonra resmi olarak onaylanması anlamına gelmektedir. Tercüme, dosyanızın içeriğinin eksiksiz ve doğru bir şekilde tercümeye yansıtıldığından emin olmak adına yeminli tercümanlar tarafından, yeminli hale getirilebilir.

Kimler Yeminli Tercüme Yapabilir?
Yeminli çeviri, yeminli tercümanlar tarafından imzalanır ve kaşelenir. Yeminli tercümanlar, noterler tarafından onaylanmış, yeminli tercüme yapma yetkisine sahip tercümanlardır. Tercümenizin doğruluğunu kanıtlayan yeminli tercüman kaşesi ve imzası, tercümenin resmiyetini gösterir.

Yeminli Tercüme İçin Belgenin Orjinalini Göndermek Gerekir mi?
Belgenizin yeminli tercümesi için dosyanızın fotoğrafını veya taramasını bize ulaştırmanız yeterli olmaktadır. İsterseniz dosyalarınızı sistem üzerinden yükleyebilir veya belgelerinizi eposta ile bize gönderebilirsiniz. Fiyat ve teslimat bilgisi, en kısa süre içerisindetarafınıza email ile gönderilecektir.

Yeminli Tercüme Ve Noter Onaylı Tercüme Arasındaki Fark Nedir?
Noter tasdikli tercüme, nadiren ihtiyaç duyulan ve noter tarafından yapılan ve bu çevirilerin ayrıca onaylanmasını gerektiren bir işlemdir. Tercümeleri sizden talep eden kurum, kuruluş veya üniversite, tercümeleri noter onaylı talep edip etmediklerini net bir şekilde ifade etmelidir. Aksi taktirde noter onaylı yaptıracağınız bir tercüme için ekstra notere ödemeniz gereken bir ücret oluşacaktır.

Yeminli Tercüme Nasıl Teslim Edilir?
Tercüme edilen evraklarınız, yeminli tercüman kaşesi ve imzalı olarak eposta ile size gönderilir. Yasal olarak aksi belirtilmedikçe bu yeminli çevirinin çıktısını alabilir, resmi olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz yeminli tercümenizi ayrıca posta ile adresinize de gönderebiliriz. Bu durumda belgelerinizin tercümesi ıslak imzalı olarak tarafınıza teslim edilir.

Fiyatlandırma
Yeminli tercüme için fiyatlandırma, belgelerin içerikleri, format ve biçimlendirme, hangi dile ya da dilden tercüme istenildiği gibi hususlargöz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Tercumedunyasi.net olarak, Öğrenci belgesi, pasaport, diploma gibi bazı belgelerinizin tercümesini, yeminli tercüme için ilave ücret almaksızın fiyatlandırıyoruz. Nüfus kayıt örneği, transkript gibi belgeleriniz için sistem üzerinden dosyanızı yükleyerek anında fiyat ve teslimat bilgisi alabilirsiniz.