0 (552) 461 11 39
EnglishTurkish

Noter Onaylı Tercüme Nedir?

Noter onaylı tercüme, resmi belgelerinizin çeviri ve noter tasdik işlemleri için sunduğumuz bir tercüme hizmetidir. Alanında uzman yeminli tercümanlarımız, tarafımıza ulaştırdığınız belgelerinizi tercüme edecek ve ilgili evraklarınız firmamızca notere götürülerek, noter tasdikli tercüme işleminiz tamamlanacaktır
Eğer noter onaylı olarak tercüme edilen belgeyi vereceğiniz kurum ya da makam resmi noter onayı istiyorsa, www.tercümedünyasi.net/ adlı adresimizdeki noter tasdikli çeviri hizmetimizden güvenle yararlanabilirsiniz.

Noter OnaylıTercüme İşleminde İlave Ücret Var mıdır?
Yeminli tercümanlarımız tarafından çevrilen resmi evraklarınız, çeviri firmamız tarafından kaşelenir ve yeminli tercümanımız tarafından imzalanır. Tercüme hizmetinden ayrı bir ücret olan noter tasdikli tercüme ücreti, noter tarafından tahsil edilir. Firmamız müşterilerininin yorulmaması adına, talep halinde noter onaylı tercüme işlemlerinin takibatını yapar. Belgeleriniz, tarafınıza noter tasdikli tercüme olarak iletilir.

Noter Onayı Aranan Belgeler?
Noter tasdik işlemi, genellikle resmi belgeler için aranmaktadır. Noter yemini; Evlilik belgesi, Boşanma belgeleri, Doğum belgesi, Pasaport, Mahkemeler, Konsolosluk vs. kurumlar, Evlat edinme belgesi, Transkript, Diploma, Akadimik derece, kimlik belgesi, göçmen kimlik kartı, vatandaşlık belgesi gibi belgeler için talep edilir. İlgili çeviri evraklarının da resmi niteliğe haiz olması gerektiği için, söz konusu nitelik tercümen yemini ve noter onayı ile tamamlanmış olur.