0 (552) 461 11 39
EnglishTurkish

Resmi Belge Çevirisi Nedir?

Yabancı devlet kuruluşlarından ya da özel sektörden gelen belgelerin tercüme edilmesi işlemine resmi belge çevirisi adı verilir. Yurtdışından gelen belgeler, özel sektörden gelebileceği gibi resmi kurumlardan da gelebilir. Bu belgeler için bazı durumlarda noter onayı gerekse de, çoğunlukla noter yeminli bir tercümanın kaşesi belgenin geçerli olabilmesi adına yeterli olabilmektedir. Bu tür belgeler tercüme edilirken çok dikkatli olunması gerekir. Gereken özenin gösterilmediği bir resmi belge tercümesi büyük zaman ve para kayıplarına neden olabilir.

Resmi Belge Niteliğindeki Evraklar
Resmi belge tercüme hizmeti kapsamında adli sicil kaydı, muvafakatname, imza sirküleri, vekaletname, temsil yetkisi, ticaret sicil gazetesi,insan kaynakları çeviri, faaliyet belgesi, oda kayıt sureti, avukat vekaleti, diploma, transkript, öğrenci belgesi, mezun belgesi, ösym sonuç belgesi, nüfus kayıt örneği, yerleşim yeri ve diğer adres belgesi, ikamet belgesi, gayrımenkul satış vaadi sözleşmesi, ortaklık sözleşmesi, işe alım sözleşmesi, vergi beyanname tercümesi hizmeti tercumedunyasi.net tarafından uygun fiyat avantajlarıyla verilmektedir.

Resmi Belge Tercümesi Yaptığımız Diller
Tercüme sektöründe en çok ihtiyaç duyduğumuz Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Arapça, Almanca ve Rusça başta olmak üzere birçok dilde, profesyonel tecüman kadromuzla resmi belge çevirisi yapıyoruz. Yapılan tercümelerde hiçbir terimsel yanlışa yer vermemek adına tercüme yapılacak alanda uzmanlaşmış kişilerle çalışıyoruz.

Resmi Belge Tercüme Ücreti
Yeminli tercüme için fiyatlandırma, belgelerin içerikleri, format ve biçimlendirme, hangi dile ya da dilden tercüme istenildiği gibi hususlar göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Tercumedunyasi.net olarak, Öğrenci belgesi, pasaport, diploma gibi bazı belgelerinizin tercümesini, yeminli tercüme için ilave ücret almaksızın fiyatlandırıyoruz. Nüfus kayıt örneği, transkript gibi belgeleriniz için sistem üzerinden dosyanızı yükleyerek anında fiyat ve teslimat bilgisi alabilirsiniz.